Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni İlimizde Gerçekleştirildi.

            28.12.2017 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nde, gerçekleştirilen toplantıda alınan karar sonucu, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tevcihi ile Devlet Övünç Madalyası ve Beratları  almaya hak kazanan Gazi ve Şehit yakınlarımıza yönelik Mardin Valiliği’nde, Sayın Valimiz Mustafa YAMAN beyefendinin katılımıyla madalya takdim töreni gerçekleştirildi.

Gazi ve Şehitlerimizin özgeçmişleri;

 Gazimiz,  MUSTAFA  ATLI

1989 yılında Mardin’de doğdu. Eğitim ve öğretimini 2006 yılında Mardin Lisesi’nde tamamladı. İstanbul’da Turizm Acentasında iş hayatına atılan gazimiz,15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında İstanbul/Fatih ilçesinde Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşen hain saldırı sonucu gazi olmuştur. Kendisi evli ve 1 Çocuk babasıdır.

Şehidimiz, YAKUP METE

1986 yılında Mardin/Nusaybin ilçesinde doğdu. Görevine Çevik Kuvvet polisi olarak başladı.24.08.2015 tarihinde, Nusaybin Akarsu Belediyesi civarında akşam 20.30 sularında terör örgütü tarafından şehit edildi.

Şehidimiz, VELİT BEKTAŞ

1986’da Mardin/Midyat ilçesinde doğdu.2011 yılında evlendi. Görevine özel harekat polisi olarak başladı. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında ANKARA Gölbaşı Özel harekat daire başkanlığına yapılan bombalı saldırıda şehit olmuştur.