15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü Etkinlikleri.

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıl dönümünde Mardin İlimizde aşağıdaki etkinlikler düzenlenmiş ve düzenlenmeye devam etmektedir.

1-Şehit Mezarları ve Şehitlik Ziyaretleri: 11.07.2017 tarihinde Sayın Vali ve Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN , Mardin AKPARTİ Milletvekili Sayın Orhan MİROĞLU ve İl Protokolü müdürlüğümüz personelleri ve amirleri eşlik ederek, ilimiz sınırları içerisinde bulunan Selen Kışlasındaki Şehitlik ziyaret edilmiş, il müdürlüğümüzce şehitlikte karanfil, gül suyu ve lokum ikram edilmiştir.

Ayrıca Müdürlüğümüzde görevli personel ve amirlerle 10 ilçemizde (Artuklu, Kızıltepe, Mazıdağı, NusaybinDargeçit, Midyat, Derik, Savur, Yeşilli Ömerli ) bulunan şehitlikler eş zamanlı olarak il müdür Yardımcılarımız, SHM Müdürleri, Kuruluş Müdürleri ve  görevli personellerle beraber şehit aileleri ve ilçe protokolü eşliğinde ziyaret edilmiş, dualar edilmiş, ardından karanfil, gül suyu ve lokum ikram edilmiştir.

2-Şehitlerin Anısına Mevlit Programı ve Yemek İkramı: 11.07.2017 tarihinde İlimiz Artuklu İlçesinde bulunan Nuri Saruhan Camisinde saat 11:30’da 15 Temmuz Şehitlerimizin Aziz Hatırasına Mevlid-i Şerif okutulmuş ve ardından 750 kişiye Mevlit Yemeği ikram edilmiştir. Mevlüt programına Sayın Vali ve Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN , Mardin AKPARTİ Milletvekili Sayın Orhan MİROĞLU ve İl Protokolü katılım sağlamıştır.

3-Şehit Aileleri Ziyaretleri: 11.07.2017 tarihinde saat 18:00’de Vali ve Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN ve beraberindeki protokol ile İl Müdürlüğümüz personelleri ve amirleri eşliğinde Şehit Mehmet KARADEMİR’in ailesi ziyaret edilecektir.

4-Şehitlerimizin Onuruna Yemek: 14.07.2017 tarihinde saat 19:00’da ilimizde bulunan 15  Temmuz, Terör ve Diğer Şehit ve Gazilerimize yönelik 500 kişilik yemek organizasyonu tertip edilecektir. Bu organizasyona şehit yakınları ve gazilerimizin yanı sıra İlimiz Vekilleri, Vali ve Belediye Başkan V. ve İl Protokolü katılım sağlayacaktır.